international calls: +420 257 011 106 info@spectu.com

O společnosti

Myšlenka elektronického jídelního lístku se zrodila začátkem roku 2010 v hlavách dvou studentů Tomáše Zalužanského a Petra Šulíčka, kteří téhož roku začali tuto myšlenku realizovat. Do týmu přibyl vývojář Jiří Tužil a na konci roku 2010 vznikla první beta verze aplikace s názvem iMenu, která byla nasazena do pilotního provozu v restauraci Mr. Sushi v Praze.

Na začátku roku 2012 vznikla společnost iMenu International s.r.o. a do projektu vstoupil soukromý investor, který společnosti poskytl prostředky na další rozvoj. V roce 2012 bylo instalováno 5 nových restaurací v České Republice a první zahraniční reference v Moskvě. Poprvé byla představena světově unikátní metoda zabudování tabletů do stolu v restauraci.

V průběhu roku 2012 byla společnost vybrána ve výběrovém řízení do akceleračního programu pro začínající technologické firmy StartupYard. Ve StartupYardu vznikl nový název produktu Spectu, který zakladatelé v rámci programu prezentují na konferencích v Amsterdamu a Silicon Valley. Téhož roku Spectu získalo strategického partnera společnost ASW Systems, jednoho z největších výrobců pokladních systémů v ČR, a díky tomu i propojení s pokladním systémem od ASW – Septim.

V roce 2013 se zakladatelé společnosti domluvili na vstupu ASW Systems a.s. do společnosti. Zároveň došlo k přejmenování společnosti na Spectu s.r.o., která tím získala silné zázemí pro své zákazníky v podobě společníka, který se zabývá vývojem software pro pohostinství od roku 1995.

V létě 2013 byla nainstalována první restaurace na území Kanady a do prodeje byl uveden nový produkt s funkcí mobilní číšník, který byl nainstalován do několika pražských restaurací.

Proč s námi spolupracovat

  • Jsme jedna z prvních společností, která přišla s myšlenkou elektronického jídelního lístku. Mluví za nás naše reference a naše aplikace Spectu je průběžně upravována na základě zkušeností od našich zákazníků.
  • Jsme autory aplikace, proto ji rádi přizpůsobíme na míru Vašich potřeb.
  • Jsme součástí jedné z největších společností vyvíjející software pro pohostinství v ČR. To našim zákazníkům dává jistotu stability a kvalitního servisu.

Partneři

Spolupracujeme s řadou výrobců a distributorů pokladních systémů po celém světě.

V médiích