international calls: +420 257 011 106 info@spectu.com

Často kladené otázky

Chcete odstranit číšníky z restaurací?

Rozhodně ne. Naše zákazníky dělíme do tří skupin:

1. Většina našich zákazníků používá Spectu pouze pro prezentaci nabídky a ne pro objednávání. Obsluha tedy hraje stejnou roli jako s papírovými jídelními lístky a Spectu slouží pouze jako doplněk a služba pro zákazníky, která má hostům především zpříjemnit jejich návštěvu v podniku. V těchto případech se my i majitel restaurace zaměřujeme výhradně na hosta a jeho komfort. V žádném případě naše aplikace neodstraní lidský kontakt.

2. Druhým typem našich zákazníků jsou podniky, ve kterých majitel umožní zákazníkům objednávání přes tablet. Zde je Spectu koncipováno tak, aby sloužilo jako možná alternativa pro objednání, například v době velkého provozu, kdy obsluha nestíhá.

3. Typickým zákazníkem třetí skupiny je fastfood a restaurace podobného typu. Zde zákazníci nehledají zážitek z návštevy, ale především rychlou obsluhu. Pouze v této skupině může Spectu částečně nebo zcela nahradit lidský kontakt, což je dle našeho názoru žádoucí.  

Má Spectu i jiné využití než jako jídelní lístek?
Spectu může fungovat i jako vinný lístek nebo nabídka dezertů. Uplatnění nalezne také jako součást room servisu na hotelovém pokoji nebo v zasedací místnosti zabudované do stolu. Díky tomu si hotelový hosté nebo účastníci konference mohou jednoduše objednat na co mají chuť. Napadá vás další využití? Napište nám o něm na info@spectu.com.
Jak se zadávají položky do menu?
Pokud je Spectu napojené na pokladní systém, položky se zadávají přímo v manažerské aplikaci pokladního systému. Pokud je Spectu bez napojení na pokladní systém, struktura menu se edituje v naší Cloudové aplikaci CMS. Jak editační rozhraní vypadá a jak funguje naleznete na stránce o administraci.
Jak se nabídka aktualizuje, musím každé zařízení aktualizovat zvlášť?
Nabídku můžete aktualizovat přímo na tabletu nebo z rozhraní, ve kterém ji spravujete. Zde můžete vybrat konkrétní iPad, který chcete aktualizovat nebo aktualizovat všechny tablety najednou. Systém vám ukáže, jestli aktualizace proběhla úspěšně. Pokud je iPad vypnutý, po obnovení systému se automaticky dotáže, jestli se má synchronizovat. Více informací o aktualizaci nabídky naleznete na stránce administrace.
Stačí mi pro Spectu základní verze iPadu?
Ano, Spectu komunikuje pomocí WiFi, nepotřebuje tedy 3G připojení a 16 GB paměti aplikaci bohatě postačí. Ideální verzí je tedy iPad 16G B WiFi. Nejlevnějším řešením je iPad Mini, který má ale nejmenší úhlopříčku, luxusnější verzí je iPad Air s retina displejem.
Máte nějaké řešení ochrany iPadů do ruky?
iPad má integrovanou softwarovou ochranu nazvanou find my iPad. Tato aplikace je schopna vyhledat iPad připojený k internetu, zablokovat ho nebo poslat zprávu uživateli. Systém uživatelů navíc znemožňuje odcizený iPad použít nebo prodat. Dalším řešením jsou bezpečnostní obaly. Našim zákazníkům také nabízíme pojištění zařízení proti krádeži a poškození. S potěšením však můžeme prohlásit, že za dobu našeho podnikání se žádný tablet neztratil a nerozbil.
Jak je to s reklamou na Spectu?
Na Spectu je časovaný spořič, který může sloužit k projekci reklamy. Pro restaurace je vhodné zde umístit například fotografie jídel nebo zvýhodněné akce. Jsme také schopni dodat placenou reklamu od našeho partnera společnosti iPublicity.
Je jednoduché iPad rozbít?
U iPadu je nejvíce zranitelnou částí displej. Ten se rozbije při pádu na zem nebo při silném nárazu. Pokud má zákazník v plánu použít větší počet zařízení, doporučujeme instalaci Spectu do stolu. Alternativou je pojištění zařízení proti krádeži a odcizení, které jsme schopni zprostředkovat.
Nemusím se bát, že mi zničíte stávající stoly v restauraci?
Stoly jsou z restaurace odvezeny a frézovány na profesionálním CNC stroji. Za stav stolů ručíme a v případě jejich poškození, dodáme stoly nové nebo vám zaplatíme odpovídající finanční kompenzaci.
Nenašli jste váš dotaz v seznamu? Neváhejte nás kontaktovat.